Site Haritası
Calendrier
Azerbaycan mahsullerinin katalogu

1NEWS.AZ

baku 2015
Bakü Şehitleri Brüksel’de anıldı

Bakü Şehitleri Brüksel’de anıldı


Azerbaycan Büyükelçiliği himayesinde, Azerbaycan Dostluk Evi ve Dayak Derneği´nin birlikte düzenlediği toplantıda Ocak 1990 Bakü olaylarında hayatlarını kaybedenler anıldı.
BAŞKENT Brüksel´de
Azerbaycan Büyükelçiliği himayesinde, Azerbaycan Dostluk Evi ve Dayak Derneği´nin birlikte düzenlediği toplantıda ilk bağımsızlık hareketi şehitleri anıldı ve anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.
Azerbaycan Belçika Büyükelçisi Emin Eyüpov,
NATO Askeri temsilcisi Hazar İbraim, Büyükelçilik 1.Sekreteri Ayaz Koçayev, Belçika Azerbaycan dostluk Evi başkanı Ayhan Demirci, Dayak Derneği Başkanı Assaf Baguırov ile diğer temsilcilerin hazır bulunduğu toplantıda kahramanlar adına konuşmalar yapıldı.

 Büyükelçi Emin Eyüpov;´ Azerbaycan tarihinde 1990 Ocak ayının dehşeti hiçbir zaman unutulmaz. Bu tarih Azerbaycan´da ´ 20 Janvar 19990 Faciası´ olarak  anılır. Bu bizim bağımsızlık hareketimizin başlangıcı kabul edilir. Bu tarih önemli ve yaralı bir tarihtir.
 Bu tarihi unutmamız mümkün değildir. Bu facia Azerbaycan milletinin özünde, o arzu ve hayalle yaşatılmaktadır. Kahramanlarımıza minnattırz. Bu tarihi geri almamız mümkün değildir. Milli ruhun gelişmesine vesile olmuştur´ diyerek, şehitlerin acısını yüreklerde yaşadıklarını 
söyledi.
Daha sonra toplantıda büyükelçilik 1. Sekreteri Ayaz Koçayev ve Azerbaycan Dostluk Evi Başkanı Ayhan Demirci´de 
birer selamlama konuşması yaparak,  şehitleri andılar ve bu tarihin önemine vurgu yaptılar.
Yapılan konuşmalardan sonra o tarihte olup bitenlerle ilgili video gösterisi gerçekleştirildi.

 

 

Photo


 Acar YAVUZ
  
2973 kez okundu

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam12
Toplam Ziyaret132728
Heydar Aliyev
Ilham Aliev
Suggestions

 Hörmətli həmvətənlər və saytımızın ziyarətçiləri. '''Dayak'''' təşkilatının fəaliyyəti ilə bağlı yeni təkliflərinizi və saytımız barədə fikir və təsuratlarınızı bizə bildirə bilərsiniz.

 Уважаемые соотечественники и посетители нашего сайта. Вы можете сообщить нам ваши новые предложения в связи с деятельностью организации '''Dayak'''' и поделится вашим впечатлением о нашем сайте.

 Chères compatriotes et visiteurs de notre site. Vous pouvez à tout moment utiliser l'onglet "Messages" de notre site afin de nous donner vos opinions et suggestions sur les activités de l'ASBL "DAYAK".

  Sayin hemşerilerimiz ve sitemizin ziyaretçileri, "DAYAK" teşkilatının faaliyetleri ile bağlı yeni tekliflerinizi sitemizdeki "Messages" bölümünü kullanarak bizlere bildirebilirsiniz.

Faites un don

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar16.073316.1377
Euro17.213417.2824
Hava Durumu