Site Haritası
Calendrier
Azerbaycan mahsullerinin katalogu

1NEWS.AZ

baku 2015
Genosite Khocali

Belçika Azerbaycan Dostluk Cemiyeti tarafından organize edilen ´Hocalı Soykırımı´ mitinginde, Ermeniler ile Ruslar  ve olaya duyarsız kalanlar protesto edildi.
Başkent Brüksel´deki AB kurum ve kuruluşları önünde gerçekleştirilen ´ Hocalı soykırımı Mitingi´ne, Belçika Azerbaycan Dostluk Cemiyeti Başkanı Ayhan Demirci,
Dayak Derneği Başkanı Assaf Baguirov,yönetici Aras kerimov,İdeal Barış Derneği Başkanı Ali İkram Muzaffer, Belçika Türk Federasyonu Başkanı Mithat Öztürk, eski BTF başkanlarından Kenan Dağgün, Zeki Yarol, Evere Belediye Meclis üyesi Nebahat Acar,Avrupa Türk ilerleme derneği Başkanı Murat Köksal ile diğer  sivil örgüt temsilcileri katıldılar..
Öte yandan mitingte Azerbaycan  Dağlık Karabağ Bölgesi Temsilcilerinden Anar Usubov, Azerbaycan Parlamento´su milletvekili  Rovshan Rzayev,Bakü Musiki Akademisi RektörüFerhat Bedelbeyli  katılarak birer konuşma yaptılar..
Mitingte özellikle,Ermeni işbirliğinde, Hocalı´da büyük bir katliama imza atana Rus Birliklerinin vahşeti kınandı ve bu olaya duyarsız kalan uluslararası toplumun sessizliği bir kere daha gündeme taşındı..
Azerbaycan ile Türk ve Belçika  bayraklarının taşındığı
mitingte ayrıca Ermeni iddialarına da dikkat çekildi..
´Karabağ bizimdir,bizim kalacak, Katil Robert Koçaryan! Karabağ´dan defolun!´sloganları eşliğinde Ermenilerin  son yıllarda işledikleri cinalyetlere göndermelerde bulunuldu..
Saygı duruşunda bulunulmasından sonra Türk ve Azerbaycan milli marşları hep birlikte okundu..
Azerbaycan milletvekili  Rövşan Rzayev;´ Bu katliamların sorumlusu Rusya´dır.. Özellikle Avrupa ülkelerinde gerçekleştirilen gösterilerde Türk kardeşlerimiz bizleri yalnız bırakmıyor..Onlara minnettarız. Zira biz iki devlet bir millettin uşaklarıyız..´diyerek, mitinge katılanlara teşekkür etti..

 

 photo

  
3336 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam18
Toplam Ziyaret137478
Heydar Aliyev
Ilham Aliev
Suggestions

 Hörmətli həmvətənlər və saytımızın ziyarətçiləri. '''Dayak'''' təşkilatının fəaliyyəti ilə bağlı yeni təkliflərinizi və saytımız barədə fikir və təsuratlarınızı bizə bildirə bilərsiniz.

 Уважаемые соотечественники и посетители нашего сайта. Вы можете сообщить нам ваши новые предложения в связи с деятельностью организации '''Dayak'''' и поделится вашим впечатлением о нашем сайте.

 Chères compatriotes et visiteurs de notre site. Vous pouvez à tout moment utiliser l'onglet "Messages" de notre site afin de nous donner vos opinions et suggestions sur les activités de l'ASBL "DAYAK".

  Sayin hemşerilerimiz ve sitemizin ziyaretçileri, "DAYAK" teşkilatının faaliyetleri ile bağlı yeni tekliflerinizi sitemizdeki "Messages" bölümünü kullanarak bizlere bildirebilirsiniz.

Faites un don

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar17.928618.0004
Euro18.235918.3090
Hava Durumu